American roulette od NetEnt

Ruletka to gra stołowa, która od stuleci przyciąga fanów, oferując emocje i szanse na dużą wygraną. Doczekała się kilku odmian, wśród których jedną z najpopularniejszych jest ruletka amerykańska. Jej cechą charakterystyczną jest to, że posiada dodatkowe „podwójne” zero występujące zarówno na stole, jak i na kole.

W dobie kasyn internetowych i gier hazardowych online dużym uznaniem wśród fanów cieszy się American Roulette od szwedzkiej firmy NetEnt, jednego z najstarszych producentów gier hazardowych na świecie. Gra dostępna jest online i nie wymaga konieczności ściągania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Szczególnie godna polecenia jest wersja demo American Roulette od NetEnt, pozwala bowiem poćwiczyć swoje umiejętności w sposób zupełnie darmowy i anonimowy (nie jest wymagana rejestracja). Grając wirtualnymi monetami, można nacieszyć się tą ekscytującą rozrywką, nie martwiąc się, że pieniądze przepadną.

Cechy American Roulette od NetEnt

Firma NetEnt wypuściła swoją American Roulette na rynek w 2014 roku i od tego czasu gra znajduje się w czołówce najpopularniejszych wersji tej gry. Wersja demo oferuje graczom darmowe 3000 wirtualnych monet o nominałach od 0,10 aż do 1000, co pozwala zarówno na ostrożną zabawę, jak i na wysokie zakłady z dreszczykiem emocji. Minimalny zakład to 0,10, natomiast maksymalny limit uzależniony jest od tego, jakie pole lub numer chcemy obstawić.

Dodatkowe „podwójne” zero sytuuje poziom zwrotu gracza RTP w okolicach 94,74%, co jest typowym wynikiem dla tego typu gier. Tabela poniżej pokazuje prawdopodobieństwo wygranej w zależności od rodzaju zakładu.

Rodzaj Zakładu Prawdopodobieństwo Szanse na wygraną w Ruletce Amerykańskiej
1 numer (Straight Up) 35 do 1 2,60%
2 numery obok siebie (Split) 17 do 1 5,30%
3 sąsiadujące poziomo numery (Street) 11 do 1 7,90%
4 sąsiadujące blokowo numery (Corner) 8 do 1 10,50%
Pierwsze 5 numerów (Five) 6 do 1 13,20%
6 sąsiadujących z 2 rzędów (Line) 5 do 1 15,80%
12 numerów z wybranej kolumny (Column) 2 do 1 31,60%
12 sąsiadujących numerów (Dozen) 2 do 1 31,60%
Parzyste/Nieparzyste (Odd/Even) 1 do 1 47,40%
Czerwone/Czarne (Red/Black) 1 do 1 47,40%
Pierwsze 18 numerów (Low) / Drugie 18 numerów (High) 1 do 1 47,40%

Do pozostałych cech i funkcji American Roulette od NetEnt należą:

  • Możliwość gry automatycznej.
  • Opcja wysunięcia dodatkowej planszy do obstawiania.
  • Zapis dotychczasowych wyników statystycznych i tzw. ciepłych i zimnych numerów.

Jak Zagrać w American Roulette od NetEnt?

Tym, którzy nigdy nie grali w ruletkę, podpowiadamy, że polega ona na obstawieniu wybranego numeru lub grupy numerów, a następnie zakręcenia kołem. Jeśli poruszająca się po nim kulka wpadnie do przegródki zgadzającej się z naszym zakładem – wygrywamy.

W American Roulette od NetEnt chodzi dokładnie o to samo. Aby postawić zakład, należy wybrać odpowiedni nominał monety, a następnie kliknąć ten numer lub obszar stołu, który naszym zdaniem ma szansę na wygraną. Duży, czarno-zielony przycisk w prawym dolnym rogu ekranu służy do wprawienia koła w ruch. Kiedy obracająca się po kole kulka wpadnie do którejś z 38 przegródek, wirtualny krupier ogłasza wygrywający numer.

Poniżej wyjaśniamy, do czego służą pozostałe przyciski znajdujące się w pasku nawigacyjnym:

Pokazuje tabelę wypłat Podwaja zakład
Pokazuje racetrack Cofa poprzednią czynność
Pokazuje statystyki Czyści stół z zakładów
Pozwala ustawić ulubione zakłady Powtarza poprzedni zakład

Wielu doświadczonych graczy pomaga swojemu szczęściu w ruletce, stosując pewne strategie gry. American Roulette od NetEnt to doskonała okazja, żeby je wypróbować.

Do najczęściej stosowanych strategii należą:

  • Podwojenie stawki po każdej przegranej.
  • System Shauna.
  • Obstawianie określonej stawki + dotychczasowej wygranej.
  • System „uliczki”.
  • System 300.

Wybierając darmową wersję American Roulette od NetEnt, nie musimy bać się przegranej. Jest to doskonała okazja, aby przećwiczyć swoje umiejętności i dokładnie nauczyć się wszystkich rodzajów zakładów. Gra jest dostępna zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej, co sprawia, że American Roulette od NetEnt może urozmaicić każdą nudną chwilę.