European Roulette Gold od Microgaming

W ruletkę gra się od tak dawna, że doskonale kojarzą ją nie tylko fani gier hazardowych. A jej popularność nie zmienia się od stuleci.

Dzięki rozwojowi technologicznemu w ostatnich kilkunastu latach zaczęły pojawiać się internetowe wersje ruletki, których przykładem jest European Roulette Gold od Microgaming, światowej sławy producenta gier online.

Tych, którzy przyzwyczajeni są do tradycyjnej ruletki z prawdziwym krupierem, zapewniamy, że ruletka internetowa niczym się nie różni. Posiada te same zasady, zaawansowana grafika tworzy iluzję prawdziwego stołu i koła ruletkowego, a krupierem jest komputer, telefon czy tablet.

Szczególnie warta polecenia jest wersja demo European Roulette Gold od Microgaming. Jest ona dostępna na naszej stronie całkowicie za darmo i bez rejestracji. Pozwala początkującym graczom nauczyć się zasad i rodzajów zakładów bez ryzyka przegranej, a ekspertom zapewnia doskonały trening przed grą na prawdziwe pieniądze.

Cechy European Roulette Gold od Microgaming

European Roulette Gold należy do tzw. złotej serii gier stworzonych przez Microgaming. Rzeczywiście „błyszczy” wśród swoich konkurentów nie tylko dopracowaną do najmniejszego szczegółu grafiką, ale również możliwością spersonalizowania stołu i przejściem z poziomu REGULAR do EXPERT.

Gra od Microgaming powołuje się na zasady europejskiej wersji ruletki, która różni się od amerykańskiej trzema ważnymi cechami:

  1. Posiada tylko jedno zero – co zwiększa poziom zwrotu dla gracza (RTP wynosi około 97%).
  2. Daje możliwość dodatkowych zakładów specjalnych i tzw. anonsów.
  3. Nie istnieje zakład na 5 cyfr, znany w ruletce amerykańskiej jako „basket”.

Tabela poniżej przedstawia szczegółowe informacje na temat zakładów i ich prawdopodobieństwa wygranej.

Rodzaj zakładu Prawdopodobieństwo Szanse na wygraną w Ruletce Europejskiej
Zakłady wewnętrzne
1 numer (Straight Up) 35 do 1 2,70%
2 numery obok siebie (Split) 17 do 1 5,40%
3 sąsiadujące poziomo numery (Street) 11 do 1 8,10%
4 sąsiadujące blokowo numery (Corner) 8 do 1 10,80%
6 sąsiadujących z 2 rzędów (Line) 5 do 1 16,20%
Zakłady zewnętrzne
12 numerów z wybranej kolumny (Column) 2 do 1 32,40%
12 sąsiadujących numerów (Dozen) 2 do 1 32,40%
Parzyste/Nieparzyste (Odd/Even) 1 do 1 48,60%
Czerwone/Czarne (Red/Black) 1 do 1 48,60%
Pierwsze 18 numerów (Low) / Drugie 18 numerów (High) 1 do 1 48,60%
Anonse (Call Bets)
Number and Neighbors 35:1 2,70%
Jeu Zero Split 17:1

Straight 35:1

5,4%

2,7%

Tiers 17:1 5,40%
Orphelins Split 17:1

Straight 35:1

5,4%

2,7%

Voisins Split 17:1

Three Line 11:1

Corner 8:1

5,4%

8,3%

10,8%

Zakłady specjalne / panelowe
Czarny i Czerwony Split (Red and Black Split) 17:1 5,40%
Finale Plein 35:1 2,70%
Finale Cheval 17:1 5,40%
Finale Cheval/Plein Split 17:1

Straight 35:1

5,4%

2,7%

Wybierając wersję demo European Roulette Gold od Microgaming, gracz dostaje 2.000 demo kredytów w nominałach od 1 do 100, które służą do stawiania zakładów. Minimalna wartość zakładu to 1, a maksymalna zależy od tego, ile i jakie zakłady chcemy zrealizować.

Jak Zagrać w European Roulette Gold od Microgaming?

European Roulette Gold od Microgaming zachwyca elegancją wyglądu. Jest również niezwykle intuicyjna: aby wybrać kwotę zakładu, wystarczy kliknąć żeton z odpowiednim nominałem. Następnie, najeżdżając kursorem na wybrane pole stołu, podświetlony zostaje obszar odpowiadający rodzajowi zakładu w danej pozycji. Ta funkcja na pewno przyda się początkującym graczom. Ponowne kliknięcie powoduje ustawienie żetonu na wybranym polu.

Do uruchomienia koła służy zielony okrągły przycisk SPIN znajdujący się w środkowej, dolnej części ekranu. Tuż obok niego widnieje przycisk z napisem CLEAR BETS – klikając go, cofamy wszystkie zakłady. Informacja o saldzie znajduje się w lewym dolnym rogu (DEMO CREDITS). U góry po prawej zobaczymy kwotę zakładu i wielkość wygranej.

Gracze zaawansowani mogą zmienić poziom trudności z REGULAR na EXPERT, co daje dostęp do zakładów specjalnych, zmiany ułożenia zakładów (BET LAYOUT) i statystyk gry.

European Roulette Gold od Microgaming, tak jak każda ruletka, pozwala na stosowanie różnych  strategii gry. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

  • strategia Martingale
  • strategia D’Alembert
  • strategia trójkowa
  • strategia 300.

Warto się z nimi zapoznać i wykorzystać którąś grając w darmową wersję European Roulette Gold. Jesteśmy pewni, że przyniesie ona sporo rozrywki i emocji. A nawet jeśli nam się nie powiedzie, narazimy się tylko na „wirtualną” przegraną.