European Roulette od NetEnt

Ruletka od stuleci fascynuje fanów gier hazardowych i doczekała się kilku różnych wersji, z których najstarszą jest wersja europejska. Po raz pierwszy zagrano w nią w paryskim Palais Royal pod koniec XVIII wieku, a obecnie – dzięki postępom technologicznym można zagrać w nią online.

Wśród internetowych wersji ruletki na uwagę zasługuje European Roulette od szwedzkiego producenta NetEnt. Przyciąga niezwykle dopracowaną grafiką, łatwą obsługą i dostępnymi dla gracza informacjami, które pozwalają bez trudu opanować jej zasady.

Naszym fanom polecamy zwłaszcza darmową wersję demo European Roulette od NetEnt, w której zamiast prawdziwymi pieniędzmi gra się wirtualnymi żetonami. Dzięki temu nie ma obawy o ewentualną przegraną, bo ona również będzie tylko „wirtualna”. Natomiast wspaniała zabawa i dreszczyk emocji są dokładnie takie jak w prawdziwym kasynie.

European Roulette od NetEnt jest dostępna zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej, co oznacza, że każde miejsce może zamienić się w Las Vegas, a telefon czy komputer – w krupiera.

Cechy European Roulette od NetEnt

Wersja demo European Roulette od NetEnt oferuje graczom 3 tysiące darmowych żetonów o nominałach od 0,10 aż do 1000, które służą do stawiania zakładów. Minimalna stawka, o jaką można zagrać to 0,10. Aby sprawdzić maksymalną dostępną wartość dla wybranego zakładu, należy skierować kursor myszki na wybrane pole.

Ruletka europejska to gra z jednym zerem, dlatego jej poziom zwrotu dla gracza jest trochę wyższy niż w wersji amerykańskiej. W przypadku European Roulette od NetEnt całkowite RTP wynosi 97,3%. Prawdopodobieństwo wygranej różni się dodatkowo w zależności od wybranego rodzaju zakładu, co wyjaśnia poniższa tabela.

Rodzaj zakładu Prawdopodobieństwo Szanse na wygraną w Ruletce Europejskiej
Zakłady wewnętrzne
1 numer (Straight Up) 35 do 1 2,70%
2 numery obok siebie (Split) 17 do 1 5,40%
3 sąsiadujące poziomo numery (Street) 11 do 1 8,10%
4 sąsiadujące blokowo numery (Corner) 8 do 1 10,80%
6 sąsiadujących z 2 rzędów (Line) 5 do 1 16,20%
Zakłady zewnętrzne
12 numerów z wybranej kolumny (Column) 2 do 1 32,40%
12 sąsiadujących numerów (Dozen) 2 do 1 32,40%
Parzyste/Nieparzyste (Odd/Even) 1 do 1 48,60%
Czerwone/Czarne (Red/Black) 1 do 1 48,60%
Pierwsze 18 numerów (Low) / Drugie 18 numerów (High) 1 do 1 48,60%
Anonse (Call Bets)
Number and Neighbors 35:1 2,70%
Jeu Zero Split 17:1

Straight 35:1

5,4%

2,7%

Tiers 17:1 5,40%
Orphelins Split 17:1

Straight 35:1

5,4%

2,7%

Voisins Split 17:1

Three Line 11:1

Corner 8:1

5,4%

8,3%

10,8%

Zakłady specjalne / panelowe
Czarny i Czerwony Split (Red and Black Split) 17:1 5,40%
Finale Plein 35:1 2,70%
Finale Cheval 17:1 5,40%
Finale Cheval/Plein Split 17:1

Straight 35:1

5,4%

2,7%

Co jeszcze warto wiedzieć o European Roulette od NetEnt? Gra posiada opcję gry automatycznej a zakłady specjalne i anonse obstawia się na dodatkowej wysuwanej planszy (racetrack). Dodatkowo można sprawdzić statystyki dotychczasowych zakładów, oraz zobaczyć, które numery znajdują się w grupie „ciepłych” lub „zimnych”.

Jak Zagrać w European Roulette od NetEnt?

Podstawowe zasady ruletki (w tym European Roulette od NetEnt) są stosunkowo proste do zrozumienia: należy obstawić wybrany numer (od 0 do 36) lub grupę numerów, licząc na to, że kręcąca się po kole kulka zatrzyma się właśnie na nim. Do stawiania zakładów służą kolorowe żetony, a duży czarno-zielony przycisk wprawia koło ruletki w ruch.

Na pasku nawigacyjnym European Roulette od NetEnt znajduje się osiem dodatkowych przycisków, których funkcje wyjaśniamy poniżej.

Pokazuje tabelę wypłat Podwaja zakład
Pokazuje racetrack Cofa poprzednią czynność
Pokazuje statystyki Czyści stół z zakładów
Pozwala ustawić ulubione zakłady Powtarza poprzedni zakład

European Roulette od Netent jest na tyle intuicyjna, że nawet niedoświadczeni gracze powinni sobie bez trudu poradzić. Oczywiście należy jeszcze poznać wszystkie rodzaje zakładów oraz nauczyć się, w której części stołu umieścić żeton.

Fani ruletki często stosują rozmaite strategie mające na celu zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

  • System 300
  • Podwojenie stawki po każdej przegranej
  • System Shauna
  • Obstawianie określonej stawki + dotychczasowej wygranej
  • System „uliczki”.

European Roulette od NetEnt w wersji demo to idealna szansa, żeby je przetestować. Nie wymaga inwestowania własnych pieniędzy i pozwala przećwiczyć swoje umiejętności bez ryzyka przegranej. Jest również doskonałym treningiem przed grą na prawdziwe pieniądze. Serdecznie polecamy!