French Roulette La Partage od Play’n GO

Reguła “La Partage” występująca w ruletce francuskiej oznacza “dzielenie się”. Jest ona stosowana dla zakładów 1-1, czyli takich, które oferują 50% prawdopodobieństwa (czerwony/czarny lub parzysty/nieparzysty). W przypadku, gdy kulka zatrzyma się na numerze 0, gracz zachowuje połowę założonej stawki, a druga połowa przepada na rzecz kasyna.

French Roulette La Partage od Play’n Go stosuje właśnie tę zasadę podziału stawki. Gra powstała w kwietniu 2017 roku i – podobnie jak inne gry od tego producenta – zachwyca realistyczną grafiką i przyjaznym dla użytkownika interfejsem.

Jeśli chcielibyście wypróbować tę wersję ruletki online, na naszym portalu znajdziecie ją za darmo i bez konieczności otwarcia konta. French Roulette La Partage bez rejestracji to dobry sposób, aby sprawdzić, jak faktycznie działa zasada “dzielenia się” stawką.

Tym, którzy chcieliby wypróbować szczęścia, grając we French Roulette La Partage za gotówkę, polecamy wyszukanie tej emocjonującej gry w swoim ulubionym kasynie internetowym.

Cechy French Roulette La Partage

Jak już wspomnieliśmy producent gry – firma Play’n Go – wyszła naprzeciw oczekiwaniom graczy, jeśli chodzi o łatwość nawigacji. Stół ruletkowy zawiera nie tylko pole do stawiania zakładów podstawowych (zewnętrznych i wewnętrznych), ale również tzw. racetrack służący do obstawiania typowych dla ruletki francuskiej anonsów i zakładów specjalnych. Nie trzeba więc szukać odpowiedniego przycisku, aby go znaleźć.

W wersji demo obsługiwane są zakłady od 1 do 1000 monet, które w wersji na prawdziwe pieniądze są oczywiście zastąpione wybraną walutą. Dostępne nominały to 1, 5, 10, 25 i 100. Poziom zwrotu dla gracza oferowany przez French Roulette La Partage wynosi 97,3%.

Tryb gry automatycznej nie jest tu dostępny, nie da się również zmienić prędkości kręcenia się koła ruletkowego. Można natomiast powtórzyć wcześniejszy zakład lub grupę zakładów, a także sprawdzić, które numery zostały wylosowane najczęściej (gorące), a które najrzadziej (zimne).

Jak zagrać w French Roulette La Partage od Play’n Go?

Jak już wspominaliśmy, ta wersja ruletki jest wyjątkowo łatwa w obsłudze i zawiera tylko kilka podstawowych przycisków sterujących. Aby zakręcić kołem, wystarczy wybrać wartość zakładu, klikając wybrany nominał żetonu, a następnie “położyć” go na numerze lub polu, które chcemy obstawić.

Znajdujący się w środkowej części paska sterującego okrągły zielony przycisk uruchamia koło, po którym zaczyna wirować kulka. Przypominamy, że we francuskiej wersji ruletki  – w przeciwieństwie do amerykańskiej – występuje tylko jedno zero, co oznacza, że koło podzielone jest na 37 przegródek. Ta, do której wpadnie kulka, określa wygrywający numer.

Tym, którzy nie do końca pamiętają, jakie rodzaje zakładów są dostępne w ruletce francuskiej, na pewno przyda się poniższa tabela.

Rodzaj zakładu Szanse na wygraną w Ruletce Prawdopodobieństwo
Zakłady wewnętrzne
1 numer (Straight Up) 2,70% 35 do 1
2 numery obok siebie (Split) 5,40% 17 do 1
3 sąsiadujące poziomo numery (Street) 8,10% 11 do 1
4 sąsiadujące blokowo numery (Corner) 10,80% 8 do 1
6 sąsiadujących z 2 rzędów (Line) 16,20% 5 do 1
Zakłady zewnętrzne
12 numerów z wybranej kolumny (Column) 32,40% 2 do 1
12 sąsiadujących numerów (Dozen) 32,40% 2 do 1
Parzyste/Nieparzyste (Odd/Even) 48,60% 1 do 1
Czerwone/Czarne (Red/Black) 48,60% 1 do 1
Pierwsze 18 numerów (Low) / Drugie 18 numerów (High) 48,60% 1 do 1
Call Bets
Number and Neighbors (Numer i Sąsiedzi) 2,70% 35:1
Zero 5,4%

2,7%

Split 17:1

Straight 35:1

Tiers (trzeci) 5,40% 17:1
Orphelins 5,4%

2,7%

Split 17:1

Straight 35:1

Sąsiedzi (Voisins) 5,4%

8,3%

10,8%

Split 17:1

Three Line 11:1

Corner 8:1

Zakłady specjalne
Black and Red Split 5,40% 17:1
Finale Plein 2,70% 35:1
Finale Cheval 5,40% 17:1
Finale Cheval/Plein 5,4%

2,7%

Split 17:1

Straight 35:1

Jakie jeszcze informacje i funkcje znajdziemy w pasku sterującym?

  • BET, czyli wartość zakładu
  • WIN, czyli wygrana
  • BALANCE, czyli saldo
  • ? czyli dokładne informacje o grze i jej zasady
  • Ikona głośniku, czyli regulacja efektów dźwiękowych
  • Koła zębate, czyli ustawienia.

Warto pamiętać, że zasady ruletek internetowych nie różnią się od tych, które obowiązują w jej tradycyjnych wersjach. Wobec tego we French Roulette La Partage można wypróbować te same strategie, które z powodzeniem są wykorzystywane w legalnych kasynach online. Polecamy zwłaszcza zasadę progresji, która polega na podwojeniu stawki przy każdej porażce lub zasadę D’Alembert, w której stawka podnoszona jest o określoną wcześniej kwotę. Powodzenia!