French Roulette od NetEnt

Czy wiecie, czym różni się ruletka francuska od amerykańskiej? Po pierwsze, występuje w niej tylko jedno zero, co zwiększa proporcjonalnie szanse gracza, a po drugie, można w niej wykonać kilka dodatkowych rodzajów zakładu. Oczywiście, każdy z nich ma elegancko brzmiące francuskie nazwy: Tiers, Voisins, Orphelins.

Tym, którzy nie mają okazji zagrać w ruletkę w Monte Carlo czy Las Vegas, polecamy jej internetową wersję od znanego producenta gier – firmy NetEnt. Jest ona gwarancją jakości, solidnego oprogramowania i atrakcyjnej grafiki. Oczywiście, zamiast krupierów z krwi i kości w internetowej ruletce przeciwnikiem jest własny komputer.

Na naszym portalu French Roulette od NetEnt jest dostępna zupełnie za darmo, bez rejestracji i bez logowania. Związanego z nią oprogramowania nie trzeba ściągać, a jedynie otworzyć. Działa zarówno na komputerze, jak i na smartfonie.

Cechy French Roulette od NetEnt

Wybierając darmową wersję demo ruletki online, mamy do dyspozycji 5000 wirtualnych monet o wartości od 0,1 do 1000 służące do stawiania zakładów. Minimalna stawka zakładu wynosi 0,1, a maksymalna zależy od rodzaju wybranego zakładu. Aby ją sprawdzić, wystarczy najechać kursorem na dane pole lub cyfrę.

Podstawowa wersja stołu ruletkowego, jaki jest dostępny w tej grze, nie zawiera zakładów francuskich (anonsów). Aby móc je wybrać, należy najpierw rozwinąć dodatkowy Racetrack, wybierając drugi okrągły przycisk po lewej stronie ekranu.

French Roulette od NetEnt przewiduje takie dodatkowe funkcje jak:

  • tryb automatyczny
  • zapisanie ulubionych zakładów
  • statystyki gry
  • dostosowanie efektów dźwiękowych i prędkości obrotu koła
  • zapis “gorących” i “zimnych” numerów.

Oferowany poziom RTP wynosi 97,30%, który mieści się w normalnym przedziale dla tego rodzaju ruletki. Jeśli chodzi o prawdopodobieństwo trafienia dla każdego rodzaju zakładów, to jest ono takie samo jak w ruletce europejskiej i wynosi:

Rodzaj zakładu Szanse na wygraną w Ruletce francuskiej Prawdopodobieństwo
Zakłady wewnętrzne
1 numer (Straight Up) 2,70% 35 do 1
2 numery obok siebie (Split) 5,40% 17 do 1
3 sąsiadujące poziomo numery (Street) 8,10% 11 do 1
4 sąsiadujące blokowo numery (Corner) 10,80% 8 do 1
6 sąsiadujących z 2 rzędów (Line) 16,20% 5 do 1
Zakłady zewnętrzne
12 sąsiadujących numerów (Dozen) 32,40% 2 do 1
12 numerów z wybranej kolumny (Column) 32,40% 2 do 1
Red/Black 48,60% 1 do 1
Parzyste/Nieparzyste 48,60% 1 do 1
Pierwsze 18 numerów (Low) / Drugie 18 numerów (High) 48,60% 1 do 1
Call Bets
Numer i Sąsiedzi (Number and Neighbors) 2,70% 35:1
Trzeci (Tiers) 5,40% 17:1
Zero 5,4%

2,7%

Split 17:1

Straight 35:1

Orphelins 5,4%

2,7%

Split 17:1

Straight 35:1

Sąsiedzi (Voisins) 5,4%

8,3%

10,8%

Split 17:1

Three Line 11:1

Corner 8:1

Zakłady specjalne
Black and Red Split 5,40% 17:1
Finale Plein 2,70% 35:1
Finale Cheval 5,40% 17:1
Finale Cheval/Plein 5,4%

2,7%

Split 17:1

Straight 35:1

Koniecznie zapoznajcie się z dokładnymi zasadami i opisem gry kasynowej, który jest dostępny pod znakiem zapytania znajdującym się na interfejsie ruletki.

Jak zagrać w French Roulette od NetEnt?

Zasady ruletki internetowej nie różnią się od tego, co znamy z jej tradycyjnej, stołowej wersji w kasynach legalnych. We French Roulette od NetEnt wygląda to następująco:

  1. Wybieramy wartość żetonu i następnie klikamy wybrany numer lub pole stołu, aby ustawić tam nasz żeton. Oczywiście, można w tej samej rundzie postawić więcej niż jeden zakład, zachowując wymagane limity stawki.
  1. Duży okrągły przycisk z pulsującym zielonym światłem uruchamia koło ruletkowe, po którym kręci się srebrzysta kulka. Koło podzielone jest na 37 przegródek ponumerowanych od 0 do 36. Przegródka, w której zatrzyma się kulka, oznacza wygrywający numer.

Dodatkowe przyciski dostępne w grze pozwalają:

French Roulette od NetEnt 1 powtórzyć poprzedni zakład
French Roulette od NetEnt 2 usunąć wszystkie zakłady ze stołu
French Roulette od NetEnt 3 podwoić stawkę zakładu
French Roulette od NetEnt 4 usunąć ostatni zakład

Czy istnieją jakieś strategie, które warto wypróbować w ruletce? Zdecydowanie tak. Te same techniki są z powodzeniem stosowane w ruletce tradycyjnej. Do tych najprostszych należą:

  1. Progresja: po każdej przegranej podwajamy stawkę.
  2. Parlay: na zakład przedstawiamy stałą kwotę powiększoną o wygraną z poprzedniej rundy.
  3. D’Alembert: po każdej przegranej powiększamy stawkę o wcześniej wybraną kwotę.

Do najbezpieczniejszych rodzajów zakładów ruletkowych należą te, które obejmują dużą ilość numerów, czyli tzw. zakłady zewnętrzne. Na przykład obstawiając, że kulka zatrzyma się na polu z numerem parzystym mamy 50% szansy, że tak się stanie.