Mayana gra online

Mayana automat od szwedzkiej firmy Quickspin to propozycja, która ostatnimi laty zawojowała rynek gier slotowych online. Przyciąga swoją prostotą, ciekawą tematyką przenoszącą graczy do starożytnej piramidy Majów, a przede wszystkim – bardzo wysokim potencjałem wygranej. Dzięki funkcji Mucha Mayana, mnożnik szczęśliwych zakręceń może się powiększyć nawet 20-krotnie, co może oznaczać naprawdę duże pieniądze!

Wszystkim fanom Quickspin oraz tym, którzy marzą o odwiedzeniu ruin Majów w Meksyku, polecamy wypróbować naszą darmową wersję Mayana bez rejestracji. Nie tracąc ani grosza, można zapoznać się z mechaniką tego slota, poznać tabelę wypłat i dostępne bonusy, a także potrenować zakłady wirtualnymi monetami.

Najważniejsze cechy gry slotowej Mucha Mayana

Na pierwszy rzut oka Mayana online wygląda jak zwykły, prosty slot 3×3. Wizualnie osadzona jest w kamiennej piramidzie Majów, gdzie każde pole to odrębny blok skały. Niemniej jednak po jej bokach znajdziemy dodatkowe 2 bębny, które uruchamiają się wraz z uzyskaniem zwycięskiej kombinacji.

W swojej wersji podstawowej automat Mayana posiada 27 linii wypłat, a ich liczba w trakcie rund specjalnych (tzw. re-spinów) wzrasta do 108, a następnie do 243. Wtedy też zaczynają – kamień po kamieniu –  odblokowywać się zewnętrzne bębny gry, aż pojawi się przed nami pełna siatka 5×3. Jak widać, pierwsze wrażenia mogą czasem być omylne i Mayana z nudnego slota zamienia się w ekscytującą zabawę!

Wybierając wersję gratisową, rozpoczynamy grę z saldem 5.000 monet. Zakłady są limitowane między 0,25 a 100, co oznacza, że przy ostrożnym trybie gry środków wystarczy nam na długo. Z drugiej strony, jeśli nie boimy się ryzyka i wysokich zakładów, mamy szansę na naprawdę wysoką wygraną! Poza tym, wysoki poziom RTP (96,63%) zapewnia duże prawdopodobieństwo zwrotu zainwestowanych środków.

Wielu graczy ze zdziwieniem stwierdza, że Mayana automat do gry nie posiada żadnych symboli specjalnych. Nie znajdziemy tu ani tradycyjnej dzikiej karty (Wild), ani symbolu rozproszenia (Scatter). Czy to oznacza, że nie ma co liczyć na dodatkowe bonusy? Nic bardziej mylnego! Ale o tym za chwilę.

Automat Mayana – jak grać?

Podobnie jak większość automatów w online kasynach wyprodukowanych przez Quickspin, Mayana gra jest łatwa w obsłudze, a z nawigacją po jej interfejsie poradzi sobie każdy, zwłaszcza że dostępna jest wersja po polsku.

Pomarańczowy pasek sterujący na dole ekranu zawiera wszystkie potrzebne przyciski:

  • Zakręcona strzałka – uruchamia bębny.
  • Strzałki w górę i w dół – zmieniają wielkość zakładu.
  • Trzy poziome linie – zawierają wszystkie istotne informacje o grze, tabelę wypłat, wygląd linii wypłat itp. Koniecznie należy się z nimi zapoznać, aby wiedzieć, czego można się spodziewać i jak będzie zmieniał się wygląd siatki.
  • Dwie zakręcone strzałki w przeciwnych kierunkach – pozwalają ustawić tryb automatyczny.
  • Koło zębate – włącza lub wyłącza dźwięk.

Obok przycisków znajdują się również pola zawierające informacje o saldzie, wysokości zakładu, naszej wygranej i ilości aktywnych linii wypłat.

Jakie symbole występują w Mayana? Jest ich tylko osiem, z czego 4 to kolorowe klejnoty (oferują stosunkowo najniższą wygraną), a pozostałe 4 to maski zwierzęce nawiązujące do tradycji Majów: żaba, sowa, tygrys i czerwona twarz. W rundzie podstawowej te symbole również nie płacą zbyt wiele, ale ich potencjał wzrasta dzięki mnożnikowi re-spinów jak w ruletkę online.

Jakie bonusy oferuje Mucha Mayana?

Tak, zarówno w Mayana za darmo, jak i Mayana na prawdziwe pieniądze wszystko sprowadza się do bonusów. To one sprawiają, że emocje graczy sięgają zenitu, a wygrane rosną w oczach.

Każda wygrywająca kombinacja, jaką uzyskamy w grze, uruchamia rundę re-spinów, czyli dodatkowych obrotów, która – jeśli dopisze nam szczęście – może się składać z aż trzech etapów.

  1. Po uzyskaniu szczęśliwej trójki takich samych symboli na ekranie zostają tylko one, pozostałe symbole ulegają wymianie, a dolne kamienie zewnętrznych bębnów zostają odblokowane.
  2. Jeśli nowy układ symboli zawiera jakąś wygrywającą kombinację, proces z poprzedniego etapu się powtarza, a także zostaje odblokowana środkowa część dodatkowych bębnów. Nasza wygrana zwiększa się dwukrotnie.
  3. Jeśli i tym razem będziemy mieć szczęście, mnożnik wygranej wzrośnie trzy razy i pojawi się ostatnia brakująca część zewnętrznych bębnów.

To jednak nie wszystko! Jeśli uda się nam zapełnić cały ekran takimi samymi symbolami uruchomiony zostanie najbardziej oczekiwany przez wszystkich bonus: Mucha Mayana, dzięki któremu nasze ostatnie zakręcenie zostanie losowo pomnożone od 4 do 20 razy!

Pewnie niewielu graczy wie, że Mayana w rdzennym języku Huasteca używanym we wschodniej części Meksyku oznacza “głodny”. Czyżby więc Mucha Mayana oznaczała wielki głód… pieniędzy? Na to wygląda!