Premier Roulette Diamond Edition od Microgaming

Nie wszystkie ruletki internetowe oddają w pełni prawdziwe doświadczenie stacjonarnego kasyna. Bywa tak, że dosyć ubogie rozwiązania graficzne nie dają zapomnieć, że gra odbywa się na komputerze i że to on jest naszym krupierem i przeciwnikiem.

Niemniej jednak Premier Roulette Diamond Edition od Microgaming to zupełnie inny poziom, jeśli chodzi o jakość interfejsu. Każdy, nawet najmniejszy element graficzny został tu dokładnie dopracowany, ścieżka dźwiękowa do złudzenia przypomina odgłosy prawdziwego kasyna, można więc niemal uwierzyć, że jest się w Las Vegas.

Tych spośród naszych fanów, którzy lubią tego rodzaju realistyczne doświadczenia, zapraszamy do wypróbowania Premier Roulette Diamond Edition na naszej stronie. Udostępniamy ją za darmo, w wersji demo, która pozwoli zapoznać się z grą i nawigacją po niej. Jeśli się wam spodoba, na pewno bez trudu znajdziecie wersję na prawdziwe pieniądze w każdym szanującym się kasynie online.

Cechy Premier Roulette Diamond Edition

Ta ekskluzywna wersja ruletki europejskiej i ruletki francuskiej od Microgaming powstała w 2011 roku i od tego czasu urzeka fanów na całym świecie. Wyprodukowana przy użyciu technologii Flash posiada zwrot dla gracza na poziomie 97,30%.

W wersji demo gra oferuje saldo początkowe o wartości 100 tysięcy monet. Przyjmuje zakłady od 0,25 do 1000 (limit górny różni się w zależności od rodzaju zakładu). Dostępne nominały żetonów również mieszczą się w takim samym przedziale.

Premier Roulette Diamond Edition przewiduje dwa poziomy gry: REGULAR i EXPERT. W poziomie zwykłym dostępne są tylko podstawowe rodzaje zakładów. Natomiast tryb zaawansowany pozwala również na stawianie zakładów sąsiedzkich i anonsów. Racetrack do anonsów znajduje się na stole głównym, natomiast do postawienia zakładów specjalnych służy przycisk CALL BETS, którego przyciśnięcie rozwija wszystkie dostępne zakłady w tej kategorii.

Dodatkowe funkcje występujące w grze:

 • Zmiana koloru stołu – CHANGE TABLE
 • Informacje statystyczne – VIEW STATISTICS
 • Numery gorące i zimne – HISTORY
 • Regulacja efektów dźwiękowych i prędkości obrotów koła – OPTIONS.

Oprócz tego, w poziomie dla ekspertów znajdziemy również:

 • Tryb automatyczny – AUTOPLAY
 • Możliwość zapisu rozłożenia zakładów – SAVE LAYOUT.

Jak zagrać w Premier Roulette Diamond Edition?

Mechanika gry kasyno oraz nawigacja po stronie są nadzwyczaj intuicyjne, więc każdy, kto zna podstawowe zasady ruletki, na pewno bez problemu sobie poradzi.

Klikając nominał żetonu, przenosimy go na pole określające rodzaj zakładu, jaki chcemy postawić (zostaje ono odpowiednio podświetlone). Aby powiększyć wartość zakładu, wystarczy ponownie kliknąć to samo miejsce tyle razy, ile sobie życzymy lub do osiągnięcia maksymalnej dopuszczalnej kwoty.

Kiedy już wszystkie zakłady, jakie chcemy postawić w danej rundzie, są gotowe, klikamy przycisk SPIN i koło zaczyna się obracać. Możemy powtórzyć ten sam zakład, przyciskając REBET lub podwoić go, klikając REBET X2.

Przyciski UNDO, DOUBLE i CLEAR pozwalają odpowiednio cofnąć zakład, podwoić go lub wyczyścić stół ze wszystkich zakładów.

Aby przypomnieć wam, jakie szanse wygranej daje każdy zakład, przygotowaliśmy następującą tabelę:

Rodzaj zakładu Szanse na wygraną w Ruletce Prawdopodobieństwo
Zakłady wewnętrzne
1 numer (Straight Up) 2,70% 35 do 1
2 numery obok siebie (Split) 5,40% 17 do 1
3 sąsiadujące poziomo numery (Street) 8,10% 11 do 1
4 sąsiadujące blokowo numery (Corner) 10,80% 8 do 1
6 sąsiadujących z 2 rzędów (Line) 16,20% 5 do 1
Zakłady zewnętrzne
Dozen 32,40% 2 do 1
Column 32,40% 2 do 1
Odd/Even 48,60% 1 do 1
Czerwone/Czarne 48,60% 1 do 1
High/Low 48,60% 1 do 1
Call Bets
Number and Neighbors (Numer i Sąsiedzi) 2,70% 35:1
Orphelins 5,4%

2,7%

Split 17:1

Straight 35:1

Tiers (trzeci) 5,40% 17:1
Zero 5,4%

2,7%

Split 17:1

Straight 35:1

Sąsiedzi (Voisins) 5,4%

8,3%

10,8%

Split 17:1

Three Line 11:1

Corner 8:1

Zakłady specjalne
Finale Cheval 5,40% 17:1
Finale Plein 2,70% 35:1
Black and Red Split 5,40% 17:1
Finale Cheval/Plein 5,4%

2,7%

Split 17:1

Straight 35:1

Łatwo zauważyć, że najmniej ryzykowne są zakłady zewnętrzne, które obejmują najszerszą grupę numerów. Właśnie je polecamy wypróbować na początek.

Zachęcamy też do wypróbowania popularnych strategii gry w ruletkę w kasynach legalnych online, takich jak:

 1. System Martingale
 2. System 63
 3. System Wayne’a
 4. System d’Alambert
 5. System Fibonacciego
 6. System Labouchere.

Warto o nich poczytać i sprawdzić, czy faktycznie działają.