Starburst – darmowy automat do gry

Automat slotowy Starburst został wyprodukowany w 2012 roku przez znaną firmę NetEnt i niemal od razu znalazł się na pierwszych miejscach rankingów popularności na całym świecie. Niektórzy uważają go nawet za najpopularniejszą grę slotową wszechczasów. Przepisem na sukces okazała się tu mieszanka prostych zasad, atrakcyjnej grafiki i wysokiego potencjału wygranej.

Starburst automat do gry jest doskonałym przykładem na to, że nie tylko kobiety lubią kolorowe, migoczące klejnoty oraz że rozpryskujące “dzikie” gwiazdy mogą przy odrobinie szczęścia przynieść spektakularne wygrane. Tym, którzy jeszcze tej gry nie wypróbowali, udostępniamy na naszej stronie Starburst bez rejestracji. Jest to darmowa wersja demo pozwalająca na własne oczy sprawdzić, w czym tkwi fenomen tego słynnego slota i wypróbować go bez ryzyka utraty pieniędzy.

Jeśli się wam spodoba, a jesteśmy pewni, że tak będzie, możecie z łatwością znaleźć Starburst na prawdziwe pieniądze w jednym z szanujących się kasyn internetowych, gdzie gry takie jak ta przyciągają wiernych fanów jak i fanów gry w ruletkę.

Względy techniczne automatu Starburst

Jak już wspomnieliśmy, prostota zasad i łatwość obsługi należą do głównych zalet Starburst online. Jest to gra, z którą doskonale poradzą sobie nawet zupełnie niedoświadczeni gracze. Zarówno elegancka grafika, jak i relaksujące efekty dźwiękowe zamieniają grę na tym slocie w bardzo przyjemne doświadczenie.

Slot oparty jest na strukturze 5×3, co oznacza, że posiada pięć bębnów i 3 rzędy widocznych symboli. Możliwych kombinacji wygrywających, czyli linii wypłat jest w nim 10 i ta ilość nie może zostać zmniejszona.

W wersji Starburst za darmo gracz otrzymuje 5000 wirtualnych monet o wartości 1 (ta ilość się zmienia, jeśli odpowiednio zmniejszamy lub zwiększamy wartość każdej monety). Aby postawić zakład, należy wybrać odpowiedni poziom (LEVEL) od 1 do 10 oraz wartość monety (od 0,01 do 1). Całkowita wartość zakładu (BET) jest wynikiem mnożenia poziomu przez ilość linii wypłat. Jeśli więc wybierzemy poziom 3, to całkowity zakład wyniesie 3 x 10, co daje 30.

Poziom RTP oferowany przez automat Starburst wynosi 96,09%, co oznacza, że właśnie tyle wynoszą nasze szanse na odzyskanie zainwestowanych środków.

Starburst – do czego nawiązuje sama nazwa slota, posiada symbol Wild, którym jest właśnie rozpryskująca szklana gwiazda. To ona aktywuje bonusy dostępne w grze i daje szansę na uzyskanie tzw. re-spinów.

Nie występuje natomiast symbol Scatter, nie ma tu mnożnika, trybu wieloosobowego ani jackpota. Owszem, da się ustawić tryb automatyczny i zmienić szybkość obrotów, ale poza tym nie ma żadnych innych zbędnych funkcji.

Starburst – najważniejsze zasady gry

Mimo, że zasady tego automatu są takie same jak te, które standardowo występują w grach slotowych, na wszelki wypadek warto się z nimi zapoznać. Poniżej opisujemy te najważniejsze:

  1. Zanim uruchomimy bębny, najpierw musimy wybrać wartość zakładu. W tym celu ustawiamy wartość monety (Coin Value) i poziom (Level). Ostateczna wysokość zakładu wyświetla się w polu BET.
  2. Aby wprowadzić bębny w ruch, klikamy duży zielony przycisk znajdujący się na środku paska sterującego. Tuż obok niego znajduje się przycisk MAX BET pozwalający ustawić zakład na maksymalny oraz AUTO PLAY, którym włączamy tryb automatyczny.

Wszystkie istotne informacje o grze znajdują się pod przyciskiem ‘i”. Znajdziemy tam tabelę wypłat, kształt linii wygrywających oraz opis funkcji Wild.

Starburst automat posiada tylko 7 symboli podstawowych. Pięć z nich to migoczące klejnoty (czerwony, niebieski, zielony, fioletowy i żółty), a pozostałe dwa to czerwona siódemka i BAR, znane jeszcze z najstarszych gier slotowych. To właśnie one są najwyżej płacącymi symbolami w grze.

Jeśli chodzi o symbole specjalne, to znajdziemy tu tylko wspomniany już wcześniej WILD, czyli tzw. dziką kartę, która może zastąpić każdy inny symbol i ułatwić tym samym ułożenie wygrywającej kombinacji.

Jakie bonusy oferuje slot Starburst?

Bonus, jaki oferuje Starburst online związany jest właśnie z symbolem specjalnym Wild w formie kolorowej gwiazdy i nazywa się Wilds Feature. Symbol kolorowej gwiazdy występuje tylko na trzech środkowych bębnach i przy każdym pojawieniu rozszerza się na całą kolumnę. Nie tylko zwiększa to szanse na uzyskanie szczęśliwej trójki, czwórki lub piątki takich samych symboli, ale również pozwala uzyskać darmowy re-spin, czyli automatyczny obrót dodatkowy w popularnych online kasynach.

Jeśli w trakcie re-spinu symbol Wild pojawi się ponownie, również rozszerza się na cały bęben i włącza dodatkowy obrót. Jeśli sytuacja się powtórzy, wszystkie środkowe bębny wypełniają się gwiazdami i uzyskujemy ostatni darmowy re-spin.

Wyobraźcie sobie, ile moglibyście wygrać, jeśli na zewnętrznych bębnach pojawiłyby się przy tym same symbole BAR? W Starburst gra płacą one 250 za każdą linię pięcioelementową. Jak to się mówi, kto nie próbuje, ten nie wygrywa! Szczęśliwego kręcenia!